Rulmanevi Ltd. Şirketi, 1991 yılında kurulmuş, bir rulman ithalat ve pazarlama şirketidir.
Şirket ortakları, dünyanın en bilinen rulman kuruluşunda 1975-1990 yılları arasında Satış Müdürü olarak görev yapmış bir Ekonomist ve aynı şirketde 1977-1991 yılları arasında Teknik Müdürlük yapmış bir Makina Mühendisinden oluşmaktadır.
1991 yılında, şirketin kuruluşundan itibaren, öncelikle yıllarca emek verilmiş olan markanın ithalatı ile iştigal edilmiş, daha sonra, değişen dünya koşulları gereği, Çin Halk Cumhuriyetinde üretim yapan MOS marka rulmanların Türkiye temsilciliği üstlenilmiştir.
MOS, TSE İmalata Yeterlilik Belgesi ve TS 6269'a uygunluk belgeleri yanında, ISO 9000, 9001, 9014 gibi bilinen belgelere sahip, ülkesinde satış rakamları itibari ile ilk 10'a giren bir rulman üreticisidir.
MOS üretiminin, yalnızca 'tek sıra sabit bilyalı' rulmanların belirli bir büyüklüğe kadar olan bölümünü kapsadığı düşünülecek olursa, sıralamadaki yerinin çok daha yukarılarda olduğu görülecektir. MOS ile ilgili daha geniş bilgi, bu sayfada sağlanan linkler vasıtası ile MOS web sayfasından temin edilebilir.
MOS üretiminin, daha çok küçük rulmanlardan oluşması, Rulmanevi'ni, elektrik motoru üretimi ve tekstil sanayilerine karşı daha duyarlı kılmış ve şirket çalışmalarını, özellikle bu sektörlerde yoğunlaştırmıştır. MOS'un esnek ve yeniliklere açık çalışma politikası, birlikte bir çok özel rulman geliştirmeye imkan tanımış, bu da ülke ekonomisini gereksiz harcamalardan koruma faydasını sağlamıştır. Fayda ve fiyat gibi, birlikte çok anlam ifade eden satın alma faktörleri gözönüne alındığı zaman, ideal kesişme noktasında bulunduğumuz iddiasına dayanan çalışmalarımız, müşterilerimize tasarruf yanında, problemsiz bir üretim imkanı da yaratmaktadır.
Ürünlerimizin tanıtımı için hazırladığımız rulman kataloğumuz, mevcut benzer kataloglardan tamamiyle farklı bir karakterde hazırlanmış olup, tercüme değil, fakat kendi bilgi ve tecrübelerimizin harmanlanmasıyla oluşturulmuştur.
Bu noktada Rulmanevi, tek sıra sabit bilyalı rulman kullanıcılarını, rulman sorun ve gereksinmeleri için görüşmeye davet etmekten memnuniyet duymaktadır.

Site Haritası Ana Sayfa İletişim